XXI Mistrzostwa Polski Seniorów, Juniorów i Juniorow Młodszych w Karate Tradycyjnym – Wrocław 2011

W dniach 21-22.05.2011r. we Wrocławiu odbyły się XXII Mistrzostwa Polski Seniorów, Juniorów i Juniorów Młodszych w Karate Tradycyjnym.

Brązowy medal w Seniorach dla Klubu Karate Kontra Łęknica wywalczył Sebastian Końcowik w najbardziej wszechstronnej konkurencji fukugo – dwubój polegający na naprzemiennym rozgrywaniu kitei (forma kata) i kumite (walka) w ramach jednej konkurencji.

Wysoką 6 pozycję w kumite i 8 w fukugo uzyskał Gracjan Trzciński w kategorii junior młodszy. Niestety nie udało się Michałowi Serwatka (zwycięzca plebiscytu GR) powtórzyć wyniku sprzed roku, gdzie zdobył złoty medal w kumite. Michał przeszedł do starszej kategorii wiekowej z juniora młodszego (13-15 lat), do juniora (16- 18 lat).

Obecny sezon był dla mnie, jako trenera i jednocześnie zawodnika, bardzo pracowity, ale i dość owocny. Po dwuletniej przerwie w startach udało mi się w tym roku dostać do Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego i w kwalifikacji zająć 6 miejsce. Polska Liga Karate Tradycyjnego skupia 8 najlepszych karateków wyłonionych w eliminacjach ogólnopolskich, którzy rywalizują w cyklu 3 turniejów o prawo startu w Pucharze Świata w Karate Tradycyjnym.

źródło


Zdjęcia są własnością Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego

Author: Paweł Markiewicz

Historyk, archiwista, dziennikarz. Doktorant w Zakładzie Historii Społecznej XX wieku na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Zapalony działacz Lubelskiego Centrum Dokumentacji Historii Sportu i Akademickiego Związku Sportowego. Doświadczenie zdobywał uczestnicząc aktywnie w życiu organizacjach studenckich i młodzieżowych. Zaangażowany w realizację pasji jaką jest organizacja spotkań koncertów, debat, szkoleń, warsztatów, konferencji. Współpracownik agencji reklamowych, eventowych, firm szkoleniowych. Zainteresowania historyczne: życie codzienne okresu PRL, historia sportu, historia muzyki rockowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *