XX Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym w Lublinie

W dniach 23-24 maja 2009 r. Hala Globus w Lublinie gościła karateków rywalizujących w XX Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów w Karate Tradycyjnym oraz XX Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Karate Tradycyjnym. Do Lublina przyjechało ponad 300 zawodników karate tradycyjnego z całej Polski, w zawodach startowali również zawodnicy należący do światowej czołówki karate tradycyjnego – mistrzowie świata i Europy. 

Prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego Włodzimierz Kwieciński określił mistrzostwa jako najlepsze w 20-letniej historii mistrzostw Polski i najliczniejsze, ponieważ mistrzostwa seniorów i juniorów połączone zostały z mistrzostwami juniorów młodszych. Oceniając poziom sportowy zawodów, powiedział, że jeśli zawodnicy mieli dłuższą przerwę w startach, trudno im było powrócić do swojej najlepszej formy. Mistrzowie świata i Europy musieli się bardzo napracować, żeby udowodnić swoją klasę. Pod względem sędziowskim prezes PZKT ocenił mistrzostwa jako perfekcyjne, a pracę sędziów jako doskonałą. „Osiągnęliśmy już taki poziom, że podczas zawodów nie było ani jednego średniego i ciężkiego kontaktu” – powiedział. „Pragnę podziękować i pogratulować Andrzejowi Maciejewskiemu i całemu środowisku karate tradycyjnego na Lubelszczyźnie z okazji 30-lecia karate tradycyjnego.”

Marta Niewczas, która obroniła tytuł mistrzowski w ko-go kumite, po zawodach powiedziała: „Ten sukces jest sumą doświadczeń 20 lat startów i ducha walki, którego się nie traci, a każdego dnia pielęgnuje; wiary, że będzie dobrze; determinacji – nie pozwalam wejść sobie na głowę młodszym zawodnikom; pasji i wizji, że to nie jest koniec oraz odpowiedzialności. Mistrzostwa Polski były też pierwszymi zawodami, w których wystartowałam ze swoimi uczniami – do Rzeszowa przywieźliśmy 4 złote medale”. Daniel Iwanek bardzo dobrze ocenia swój start w Lublinie: „Udało mi się zająć 4 miejsce w kata, obronić tytuł w fuku-go i po 3 latach odzyskać złoto w kumite drużynowym.”

źródło

Zdjęcia są własnością Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego

Author: Paweł Markiewicz

Historyk, archiwista, dziennikarz. Doktorant w Zakładzie Historii Społecznej XX wieku na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Zapalony działacz Lubelskiego Centrum Dokumentacji Historii Sportu i Akademickiego Związku Sportowego. Doświadczenie zdobywał uczestnicząc aktywnie w życiu organizacjach studenckich i młodzieżowych. Zaangażowany w realizację pasji jaką jest organizacja spotkań koncertów, debat, szkoleń, warsztatów, konferencji. Współpracownik agencji reklamowych, eventowych, firm szkoleniowych. Zainteresowania historyczne: życie codzienne okresu PRL, historia sportu, historia muzyki rockowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *