„Lubelski Tygodnik Sportowy” z lat 1924-1925

„Lubelski Tygodnik Sportowy” to lokalny periodyk – jak informowano na stronie tytułowej – „poświęcony wyłącznie sprawom rozwoju sportu w województwie lubelskim”. Ukazywał się w Lublinie tylko przez kilka miesięcy na przełomie lat 1924 i 1925.Pierwszy numer tygodnika wyszedł 6 września 1924 roku. Pismo ukazywało się w soboty, niekiedy także z datą niedzielną. Na początku miało objętość 8 stron. Z czasem zwiększono ją do 12. Tygodnik był wydawany i redagowany przez Augustyna Paszkowskiego.  Ostatni numer pisma ukazał się prawdopodobnie w styczniu roku 1925.

Pismo informowało o wydarzeniach sportowych na świecie, w Polsce, a także, o tych najbardziej nas interesujących – lokalnych. Niektóre numer miały charakter tematyczny. Tygodnik był ilustrowany fotografiami i rysunkami. Niektóre numery drukowane były drukiem barwnym. Pismo adresowane było do zainteresowanych sportem i dobrze sytuowanych czytelników. Jego cena była względnie wysoka. Kosztowało na początku 1 zł, a potem 50 gr.

Author: Paweł Markiewicz

Historyk, archiwista, dziennikarz. Doktorant w Zakładzie Historii Społecznej XX wieku na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Zapalony działacz Lubelskiego Centrum Dokumentacji Historii Sportu i Akademickiego Związku Sportowego. Doświadczenie zdobywał uczestnicząc aktywnie w życiu organizacjach studenckich i młodzieżowych. Zaangażowany w realizację pasji jaką jest organizacja spotkań koncertów, debat, szkoleń, warsztatów, konferencji. Współpracownik agencji reklamowych, eventowych, firm szkoleniowych. Zainteresowania historyczne: życie codzienne okresu PRL, historia sportu, historia muzyki rockowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *