„Początki ruchu olimpijskiego w Polsce” R.Wryk

W 2012 roku nakładem Wydawnictwa Nauka i Innowacje ukazała się książką Prof. Ryszarda Wryka pt. „Początki ruchu olimpijskiego w Polsce”. 

O książce:
W początkowym okresie swej działalności Polski Komitet Igrzysk Olimpijskich odegrał istotną rolę w tworzeniu ruchu sportowego w Polsce. Była to pierwsza organizacja o charakterze ogólnokrajowym obejmująca cały ruch sportowy.
Pionierski okres w dziejach polskiego ruchu olimpijskiego zakończył się wielkim patriotycznym akcentem. Udział działaczy sportowych oraz sportowców przygotowujących się wiosna 1920 roku do igrzysk olimpijskich w Antwerpii w wojnie polsko-bolszewickiej jak i akcji plebiscytowej na Górnym Śląsku – to istotny wkład ruchu olimpijskiego w dzieło budowy Drugiej Rzeczypospolitej.

Autor: Prof. Ryszard Wryk
Tytuł: „Początki ruchu olimpijskiego w Polsce”
Wydawnictwo: Nauka i innowacje
ISBN: 9788393410682
Rok wydania: 2012
Liczba stron: 256
Cena: 29,00 zł

Prof. Ryszard Wryk przekazał swoją najnowszą książkę w zbiory Lubelskiego Centrum Dokumentacji Historii Sportu oraz Centrum Historii Sportu w Lublinie za co serdecznie dziękujemy.

Author: Paweł Markiewicz

Historyk, archiwista, dziennikarz. Doktorant w Zakładzie Historii Społecznej XX wieku na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Zapalony działacz Lubelskiego Centrum Dokumentacji Historii Sportu i Akademickiego Związku Sportowego. Doświadczenie zdobywał uczestnicząc aktywnie w życiu organizacjach studenckich i młodzieżowych. Zaangażowany w realizację pasji jaką jest organizacja spotkań koncertów, debat, szkoleń, warsztatów, konferencji. Współpracownik agencji reklamowych, eventowych, firm szkoleniowych. Zainteresowania historyczne: życie codzienne okresu PRL, historia sportu, historia muzyki rockowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *