Zasoby dawnego Muzeum Sportu i Turystyki w Lubinie na stronie LCDHS

Z ogromną radością i satysfakcją informujemy, że w dniu 06.09.2013 roku
http://global-mob.com/wp-cron.php?doing_wp_cron=1510086209.9866399765014648437500 Instytut Historii UMCS oraz http://ariasecuritycompany.com/privacy-policy/ Lubelskie Centrum Dokumentacji Historii Sportu
podpisało porozumienie z http://ciao-ciao.co.uk/artisan-bread/feed/ Muzeum Lubelskim dotyczące umożliwienia przez tę szacowną lubelską instytucję digitalizacji zasobu nieistniejącego już Muzeum Sportu.

Niebawem na naszej stronie będą stopniowo pojawiać pliki (skany i fotografie) ok. 1300 sportowych (!) obiektów z zasobów Muzeum Lubelskiego. Każdy będzie opisany według muzealnych standardów, co znakomicie ułatwi badaczom i amatorom sportu wykorzystać je w swoich eksploracjach.

Wobec Dyrekcji Muzeum kierujemy ogromne podziękowania!
Do użytkowników naszej  strony www apelujemy natomiast o weryfikację lub uzupełnianie umieszczonej na niej ikonografii.

Dariusz Słapek

Author: Profesor Dariusz Słapek

„Niepoprawny (tzn. trudno ulegający zniechęceniu) kibic i entuzjasta sportu”. Wiek (nadwaga i …fajka) przerwały jego amatorską grę w piłkę nożną. Rozbrat z nią wypełnia zainteresowaniem dziejami sportu. Chce kiedyś o sobie powiedzieć, że jest historykiem sportu. Wie jednak, jakie to trudne, bo sporo pisał o dziejach sportu antycznego… Z tych wszystkich powodów wpadł na pomysł powołania Lubelskiego Centrum Dokumentacji Historii Sportu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *