XXIII Mistrzostwa Polski w karate Tradycyjnym w Biłgoraju

W dniach 1-3 czerwca 2012 roku w hali widowiskowo-sportowej OSIR w Biłgoraju odbyły się XXIII Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Karate Tradycyjnym oraz XXIII Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Karate Tradycyjnym. W zawodach wystartowało ponad 300 zawodników z całej Polski.

Na zawodach nie mogło zabraknąć Pana Włodzimierza Kwiecińskiego Prezesa Polskiego Związku Karate Tradycyjnego:
Mistrzostwa były bardzo dobrze zorganizowane i przebiegły na bardzo wysokim poziomie. Ale najważniejsze mistrzostwa te pokazały nową erę w karate tradycyjnym w Polsce wygrywają ci, którzy intensywnie trenują i poświęcają się karate. Przyszła era zawodowców, profesjonalnego podejścia do karate. Bardzo cieszę się z tego, że pokazujemy drogę karate i podążamy nią. To działa! Codzienna wytrwała praca prowadzi do zwycięstwa” podsumował zawody prezes PZKT Włodzimierz Kwieciński.

Tegoroczna Mistrzostwa Polski były okazją na zaprezentowanie się zawodników przed tegorocznymi mistrzostwami świata, które odbędą się w dniach 6-7 października 2012 roku w Łodzi.

Patronat honorowy nad imprezą objął Pan Krzysztof Hetman Marszałek Województwa Lubelskiego.Organizatorem mistrzostw był Polski Związek Karate Tradycyjnego, Lubelski Związek Karate Tradycyjnego oraz Biłgorajski Klub Karate Tradycyjnego. Impreza została zorganizowana przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

źródło

Zdjęcia są własnością Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego

Author: Paweł Markiewicz

Historyk, archiwista, dziennikarz. Doktorant w Zakładzie Historii Społecznej XX wieku na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Zapalony działacz Lubelskiego Centrum Dokumentacji Historii Sportu i Akademickiego Związku Sportowego. Doświadczenie zdobywał uczestnicząc aktywnie w życiu organizacjach studenckich i młodzieżowych. Zaangażowany w realizację pasji jaką jest organizacja spotkań koncertów, debat, szkoleń, warsztatów, konferencji. Współpracownik agencji reklamowych, eventowych, firm szkoleniowych. Zainteresowania historyczne: życie codzienne okresu PRL, historia sportu, historia muzyki rockowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *