Nawiązaliśmy współpracę z portalem sportowahistoria.pl!

Niezmiernie miło nam poinformować, że nawiązaliśmy współpracę
z  http://www.sportowahistoria.pl/!
Mamy nadzieję, że  łącząc nasze doświadczenia w pracy nad zachowaniem i odświeżaniem pamięci o dorobku i wielkości Polskiego sportu, przyczynimy się przywrócenia dorobkowi polskiego sportu, należnego mu miejsca na piedestale historii.


Izabela Kowalewska

Bez tytułu

Izabela Kowalska (obecnie Torchała).
Urodzona 23.09.1969 r. to nie tylko piękna kobieta, wielki bramkarski talent, legenda lubelskiej piłki ręcznej i postrach przeciwniczek Montexu przez wiele lat.

Wzrost – 176 cm. Wychowanka MKS Truso Elbląg, potem reprezentowała barwy Startu Elbląg, a od 1994 do 1998 Monteksu . Z naszym zespołem trenowała już od 1993, przechodząc do Lublina ze Startu wraz z trenerem Jerzym Cieplińskim. Na początku pierwszej dekady tego wieku broniła bramki JKS Jarosław. Wielokrotna reprezentantka Polski. Czytaj więcej „Izabela Kowalewska”

42 lata temu…

Dokładnie 42 lata temu, 11 lipca 1971 roku juniorzy „Motoru” Lublin sięgnęli po tytuł Mistrza Polski. Rok wcześniej zdobyli trzecie miejsce w kraju. W historii lubelskiej młodzieżowej piłki nożnej ten tutuł udało się wywalczyć dwukrotnie. Młodzi zawodnicy „Motoru” powtórzyli wyczyn „Unii” Lublin z roku 1938.

Czytaj więcej „42 lata temu…”