Stypendium Prezesa AZS UMCS dla Pawła Markiewicza

W dniu 11 maja 2015 podczas spotkania z autorami trzytomowego dzieła Dzieje Akademickiego Związku Sportowego Paweł Markiewicz  z rąk Prezesa KU AZS UMCS Pana Dariusza Gawła otrzymał stypendium.

Stypendium jednorazowe w wysokości 2000 zł Paweł Markiewicz (związany z Lubelskim Centrum Historii Sportu od chwili jego powołania przez Rektora UMCS i Prezydenta miasta Lublina w 2012 r.) otrzymał z rąk Prezesa Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego Pana Dariusza Gawła.

Decyzje swą motywował wkładem Pawła Markiewicza w rozwój akademickiej społeczności sportowej i podjęcie się trudu spisania historii AZS w Lublinie.
Jednocześnie wyraził nadzieję, że to motywacja do dalszych wysiłków dla dobra całej akademickiej, sportowej społeczności naszego miasta i regionu.

Laureatowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Author: Paweł Markiewicz

Historyk, archiwista, dziennikarz. Doktorant w Zakładzie Historii Społecznej XX wieku na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Zapalony działacz Lubelskiego Centrum Dokumentacji Historii Sportu i Akademickiego Związku Sportowego. Doświadczenie zdobywał uczestnicząc aktywnie w życiu organizacjach studenckich i młodzieżowych. Zaangażowany w realizację pasji jaką jest organizacja spotkań koncertów, debat, szkoleń, warsztatów, konferencji. Współpracownik agencji reklamowych, eventowych, firm szkoleniowych. Zainteresowania historyczne: życie codzienne okresu PRL, historia sportu, historia muzyki rockowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *