Sport w Lublinie dziś

Sport w Lublinie dziś

Prace w zakładce „Sport w Lublinie dziś” zawierają artykuły, monografie i wykaz druków ulotnych zawierających informacje dotyczące aktualnych bądź nieodległych w czasie wydarzeń sportowych.  

Poniższa bibliografia, pierwsza dotąd o takim charakterze, koncentruje się przede wszystkim na pracach naukowych (monografiach, encyklopediach, artykułach w większości z fachowych periodyków). Znaleźć w niej można także prace o charakterze popularnym (pozbawione lub publikowane z ograniczonym aparatem naukowym) oraz pamiętniki, wspomnienia, reportaże o dużych walorach poznawczych (pisane przez samych „ludzi sportu” lub dziennikarzy sportowych). Wytłuszczone zostały opisy tych prac, które fizycznie znajdują się w zasobach Centrum i można z nich korzystać w czytelni Instytutu Historii UMCS. Bibliografia nie dotyczy jedynie Lublina, a obejmuje cały region. Jeśli jednak Nasze Miasto stanowi i stanowiło szeroko rozumiane centrum Lubelszczyzny, to wiele wydarzeń sportowych dziejących się w innych miejscach jest jednak na wiele sposobów z Nim związane. Z drugiej strony Lublin nie był przecież wyspą na sportowej mapie Polski…

#A

#B

#C


#D


#E


#F


#G


#H


#I


#J


#K


#L
#M


#N


#O


#P


#R


#S


#T


#U


#W

Author: Paweł Markiewicz

Historyk, archiwista, dziennikarz. Doktorant w Zakładzie Historii Społecznej XX wieku na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Zapalony działacz Lubelskiego Centrum Dokumentacji Historii Sportu i Akademickiego Związku Sportowego. Doświadczenie zdobywał uczestnicząc aktywnie w życiu organizacjach studenckich i młodzieżowych. Zaangażowany w realizację pasji jaką jest organizacja spotkań koncertów, debat, szkoleń, warsztatów, konferencji. Współpracownik agencji reklamowych, eventowych, firm szkoleniowych. Zainteresowania historyczne: życie codzienne okresu PRL, historia sportu, historia muzyki rockowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *