Lubelski sport wczoraj i dziś

Pragniemy zaprosić Państwa w podróż po sportowej mapie Lublina.
Macie Państwo okazję poznać  historię większości lubelskich klubów sportowych i dowiedzieć się, jak dziś funkcjonuje środowisko ludzi związanych pośrednio i bezpośrednio ze sportem. 

Lubelskie kluby 
W tej zakładce znajdziecie Państwo informacje o historii klubów, ich największych sukcesach i wyróżniających się zawodnikach.

Organizacje, stowarzyszenia, fundacje 
W tym miejscu  zamieściliśmy dane i opis organizacji związanych ze sportem, działających w Lublinie.

Portrety 
W tym miejscu prezentujemy biogramy najwybitniejszych lubelskich sportowców.  Baza nazwisk tworzona jest głównie w oparciu o
Plebiscyt Kuriera Lubelskiego.
Dane znajdujące się w zakładce Lubelscy olimpijczycy to wykaz reprezentantów Lubelszczyzny, biorących udział w Igrzyskach Olimpijskich.
W zakładce Pozostali sportowcy umieściliśmy wykaz osób niesklasyfikowanych
w Plebiscycie Kuriera Lubelskiego.

Author: Paweł Markiewicz

Historyk, archiwista, dziennikarz. Doktorant w Zakładzie Historii Społecznej XX wieku na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Zapalony działacz Lubelskiego Centrum Dokumentacji Historii Sportu i Akademickiego Związku Sportowego. Doświadczenie zdobywał uczestnicząc aktywnie w życiu organizacjach studenckich i młodzieżowych. Zaangażowany w realizację pasji jaką jest organizacja spotkań koncertów, debat, szkoleń, warsztatów, konferencji. Współpracownik agencji reklamowych, eventowych, firm szkoleniowych. Zainteresowania historyczne: życie codzienne okresu PRL, historia sportu, historia muzyki rockowej.

One thought on “Lubelski sport wczoraj i dziś”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *