Sekcja siatkówki KKS „Sygnał” Lublin

Sekcja siatkówki Kolejowego Klubu Sportowego „Sygnał” Lublin powstała w roku 1945. 
Największymi sukcesami sekcji było zajęcia drugiego miejsca w lidze okręgowej i walka o awans do ligi międzywojewódzkiej w roku 1969 (drużyna mężczyzn) i zdobycie mistrzostwa ligi okręgowej i awans do ligi międzywojewódzkiej w roku 1971 (drużyna kobiet). 

Sygnał_Lublin_20131115_0014Jerzy Ostrowski w Kronice KKS „Sygnał” tak opisuje początki sekcji:
W dwa tygodnie od powstania klubu, tj. 16 lipca 1945 roku, odbył się trójmecz piłki siatkowej mężczyzn pomiędzy rezerwami AZS Lublin, AKS Nałęczów i KKS „Sygnał”. Turniej zakończył się zwycięstwem AZS przed KKS „Sygnał” i AKS Nałęczów.
„Sztandar Ludu” nr. 112 z dnia 17.07.1945 r. pisał pochlebnie na temat gry „Sygnału”: „…drugie miejsce zajął KKS Sygnał zespół nowo zorganizowany rokujący duże nadzieje na przyszłość z Bidasem na czele. „

Więcej informacji na temat sekcji siatkówki znajduje się w Kronice KKS „Sygnał”.

 

 

 

Drużyna kobiet:

Drużyna mężczyzn:

Author: Paweł Markiewicz

Historyk, archiwista, dziennikarz. Doktorant w Zakładzie Historii Społecznej XX wieku na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Zapalony działacz Lubelskiego Centrum Dokumentacji Historii Sportu i Akademickiego Związku Sportowego. Doświadczenie zdobywał uczestnicząc aktywnie w życiu organizacjach studenckich i młodzieżowych. Zaangażowany w realizację pasji jaką jest organizacja spotkań koncertów, debat, szkoleń, warsztatów, konferencji. Współpracownik agencji reklamowych, eventowych, firm szkoleniowych. Zainteresowania historyczne: życie codzienne okresu PRL, historia sportu, historia muzyki rockowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *