Sekcja piłki nożnej KKS „Sygnał” Lublin

Sekcja piłki nożnej Kolejowego Klubu Sportowego „Sygnał” Lublin powstała w roku 1945 roku i istnieje do dziś. Swój pierwszydrużyna rozegrała z drużyną KKS Radom 22 lipca 1945 z okazji Święta Kolejarza.
Ten historyczny mecz zakończył się wynikiem 2:1, a bramki strzelili dla „Sygnału” – Łagoda i Łączka, a dla KKS Radom – Matejczuk.


Już w roku swojego powstania, drużyna piłkarska KKS „Sygnał” zajęła pierwszą pozycję w grupie I Okręgowego Związku Piłki Nożnej, wyprzedzając drużyny: KS „Lewart” Lubatrów, AKS Dęblin, ZKS Zamość oraz Klub Milicyjny.

Największymi sukcesami sekcji było zdobycie mistrzostwa A klasy w 1947 r., Puchar WKKF w 1951 r., zdobycie wicemistrzostwa A klasy i reprezentowanie Lubelszczyzny w rozgrywkach o wejście do III ligi w 1957 r. oraz awans juniorów i seniorów do ligi okręgowej w 1970 r.

 

W późniejszych latach, drużyna nie osiągała spektakularnych sukcesów, ustępując pola innym drużynom Lublina. Więcej informacji na temat sekcji futbolowej KKS „Sygnał” Lublin znajduje się w kronice klubu sporządzonej przez Jerzego Ostrowskiego.

 

 

 

 


Author: Paweł Markiewicz

Historyk, archiwista, dziennikarz. Doktorant w Zakładzie Historii Społecznej XX wieku na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Zapalony działacz Lubelskiego Centrum Dokumentacji Historii Sportu i Akademickiego Związku Sportowego. Doświadczenie zdobywał uczestnicząc aktywnie w życiu organizacjach studenckich i młodzieżowych. Zaangażowany w realizację pasji jaką jest organizacja spotkań koncertów, debat, szkoleń, warsztatów, konferencji. Współpracownik agencji reklamowych, eventowych, firm szkoleniowych. Zainteresowania historyczne: życie codzienne okresu PRL, historia sportu, historia muzyki rockowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *