Zbiory Stanisława Mańko

Lubelskie Centrum Dokumentacji Historii Sportu wyraża Panu Stanisławowi Mańko gorące podziękowania za przekazane na rzecz powyższego projektu badawczego prowadzonego przez Instytut Historii UMCS w Lublinie ciekawych i oryginalnych pamiątek sportowych ilustrujących, choć tylko w części, Pana bogatą i pełna wspaniałych osiągnięć sportowych karierę.

Stanisław Mańko – sztangista, zawodnik WKS Lublinianka, uczestnik min. Turnieju Nadziei Olimpijskich przekazał nam część swoich fotografii, które prezentujemy poniżej.

Stanisław Mańko, jest również wyjątkowo pasa zawodniczego. Wyjątkowego bo opatrzonego autografami absolutnych legend podnoszenia ciężarów min.: Waldemara Baszanowskiego, Wisilija Aleksiejewa, Norberta Ozimka i Zygmunta Smalcerza.

Author: Paweł Markiewicz

Historyk, archiwista, dziennikarz. Doktorant w Zakładzie Historii Społecznej XX wieku na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Zapalony działacz Lubelskiego Centrum Dokumentacji Historii Sportu i Akademickiego Związku Sportowego. Doświadczenie zdobywał uczestnicząc aktywnie w życiu organizacjach studenckich i młodzieżowych. Zaangażowany w realizację pasji jaką jest organizacja spotkań koncertów, debat, szkoleń, warsztatów, konferencji. Współpracownik agencji reklamowych, eventowych, firm szkoleniowych. Zainteresowania historyczne: życie codzienne okresu PRL, historia sportu, historia muzyki rockowej.

One thought on “Zbiory Stanisława Mańko”

  1. Pozdrawiam CIEBIE Stasiu i zastanawiam się ile tej masy ciężkiej w życiu się nadzwigałeś i co z tego CI ułatwiło w życiu na stare lata tylko satysfakcja a skutki ””””””””””””””””””””/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *