„Piłkarskie losy Podlasia. Historia, mecze i piłkarze Podlasia Biała Podlaska w latach 1957-2017”

Na początku września 2017 r. ukazała się książka pt. „Piłkarskie losy Podlasia. Historia, mecze i piłkarze Podlasia Biała Podlaska w latach 1957-2017”, która przedstawia historię klubu sezon po sezonie w wymiarze opisowym i statystycznym.

Publikacja zawiera (w rozdziałach od I do VII) opis każdego sezonu wraz z wykazem meczów ligowych i pucharowych oraz tabelą końcową rozgrywek, przedstawione są biogramy i sylwetki ponad 500 osób (tj. piłkarzy i trenerów) związanych z Podlasiem, w wersji statystycznej podane są bilanse i rekordy z historii klubu, poza tym w zarysie ujęte są także inne sekcje sportowe działające w klubie w latach 1957-1995. Książka ma format B-5, składa się z 420 stron, zawiera około 180 zdjęć czarno-białych, ok. 80 zdjęć kolorowych oraz ok. 60 skanów prasowych. Nakład książki limitowany.

Patronat medialny nad książka Lubelskie Centrum Dokumentacji Historii Sportu.

O autorze:
Cezary Hince (rocznik 1976), absolwent Wydziału Filozofii i Socjologii UMCS w Lublinie, autor książki pt. Piłkarski AZS. Historia, mecze i piłkarze AZS AWF Biała Podlaska w latach 1974-1996 (wydanej w 2013 r.), współautor wystawy pt. 60 lat temu powstał klub sportowy Podlasie (otwarta w marcu 2017 r.), współpracownik serwisu sportowego lub sport.pl, dokumentalista piłki nożnej bialskiej i lokalnej.

Author: Paweł Markiewicz

Historyk, archiwista, dziennikarz. Doktorant w Zakładzie Historii Społecznej XX wieku na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Zapalony działacz Lubelskiego Centrum Dokumentacji Historii Sportu i Akademickiego Związku Sportowego. Doświadczenie zdobywał uczestnicząc aktywnie w życiu organizacjach studenckich i młodzieżowych. Zaangażowany w realizację pasji jaką jest organizacja spotkań koncertów, debat, szkoleń, warsztatów, konferencji. Współpracownik agencji reklamowych, eventowych, firm szkoleniowych. Zainteresowania historyczne: życie codzienne okresu PRL, historia sportu, historia muzyki rockowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *