„Piłkarskie losy Podlasia. Historia, mecze i piłkarze Podlasia Biała Podlaska w latach 1957-2017”

Na początku września 2017 r. ukazała się książka pt. „Piłkarskie losy Podlasia. Historia, mecze i piłkarze Podlasia Biała Podlaska w latach 1957-2017”, która przedstawia historię klubu sezon po sezonie w wymiarze opisowym i statystycznym.

Publikacja zawiera (w rozdziałach od I do VII) opis każdego sezonu wraz z wykazem meczów ligowych i pucharowych oraz tabelą końcową rozgrywek, przedstawione są biogramy i sylwetki ponad 500 osób (tj. piłkarzy i trenerów) związanych z Podlasiem, w wersji statystycznej podane są bilanse i rekordy z historii klubu, poza tym w zarysie ujęte są także inne sekcje sportowe działające w klubie w latach 1957-1995. Książka ma format B-5, składa się z 420 stron, zawiera około 180 zdjęć czarno-białych, ok. 80 zdjęć kolorowych oraz ok. 60 skanów prasowych. Nakład książki limitowany.

Patronat medialny nad książka Lubelskie Centrum Dokumentacji Historii Sportu.

O autorze:
Cezary Hince (rocznik 1976), absolwent Wydziału Filozofii i Socjologii UMCS w Lublinie, autor książki pt. Piłkarski AZS. Historia, mecze i piłkarze AZS AWF Biała Podlaska w latach 1974-1996 (wydanej w 2013 r.), współautor wystawy pt. 60 lat temu powstał klub sportowy Podlasie (otwarta w marcu 2017 r.), współpracownik serwisu sportowego lub sport.pl, dokumentalista piłki nożnej bialskiej i lokalnej.

Author: Paweł Markiewicz

Historyk, archiwista, dziennikarz. Doktorant w Zakładzie Historii Społecznej XX wieku na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Zapalony działacz Lubelskiego Centrum Dokumentacji Historii Sportu i Akademickiego Związku Sportowego. Doświadczenie zdobywał uczestnicząc aktywnie w życiu organizacjach studenckich i młodzieżowych. Zaangażowany w realizację pasji jaką jest organizacja spotkań koncertów, debat, szkoleń, warsztatów, konferencji. Współpracownik agencji reklamowych, eventowych, firm szkoleniowych. Zainteresowania historyczne: życie codzienne okresu PRL, historia sportu, historia muzyki rockowej.

One thought on “„Piłkarskie losy Podlasia. Historia, mecze i piłkarze Podlasia Biała Podlaska w latach 1957-2017””

  1. After checking out a number of the blog posts on your blog, I truly appreciate your technique of writing a blog.

    I added it to my bookmark website list and will be checking back soon. Please check out my website too and tell
    me your opinion.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *