Maciej Maj laureatem Nagrody im. Witolda Hulewicza

Już po raz 19. przyznano Nagrody im. Witolda Hulewicza. W tym roku w gronie laureatów znalazł się sympatyk Lubelskiego Centrum Dokumentacji Historii Sportu, autor książki
Ring WolnyMaciej Maj.

Wręczenie nagród przyznawanych przez Zarząd Oddziału Warszawskiego Związku Literatów Polskich odbyło się w warszawskim Domu Literatury.
Kapituła doceniła fotoalbum pt. „Ring wolny” poświęcony Stanisławowi Zalewskiemu, legendarnemu trenerowi i masażyście, który wraz ze słynnym Feliksem Stammem i Pawłem Szydłą tworzył potęgę polskiego boksu.
Jestem zaszczycony, że znalazłem się w tak zacnym gronie, bo m.in. wyróżnieni zostali także znakomity dziennikarz Bohdan Tomaszewski czy aktorka i wychowawczyni wielu pokoleń artystów Halina Machulska – mówi Maciej Maj.
W tej edycji do nagród pretendowało aż 226 kandydatur. Dodam też, że z tej okazji otrzymałem także list gratulacyjny od prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka – dodaje laureat.

 

Warto dodać, że ta prestiżowa nagroda jest przyznawana przez Zarząd Oddziału Warszawskiego Związku Literatów Polskich.

Author: Paweł Markiewicz

Historyk, archiwista, dziennikarz. Doktorant w Zakładzie Historii Społecznej XX wieku na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Zapalony działacz Lubelskiego Centrum Dokumentacji Historii Sportu i Akademickiego Związku Sportowego. Doświadczenie zdobywał uczestnicząc aktywnie w życiu organizacjach studenckich i młodzieżowych. Zaangażowany w realizację pasji jaką jest organizacja spotkań koncertów, debat, szkoleń, warsztatów, konferencji. Współpracownik agencji reklamowych, eventowych, firm szkoleniowych. Zainteresowania historyczne: życie codzienne okresu PRL, historia sportu, historia muzyki rockowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *