Kronika Studium Wychowania Fizycznego UMCS. Lata 2001/2002

Tom I Kroniki Studium Wychowania Fizycznego jest udokumentowaną historią działalności SWF UMCS na przestrzeni 2001 i 2002 roku.W 1951r. powołano Centrum Kultury Fizycznej jako międzywydziałową jednostkę organizacyjną i dydaktyczną, świadczącą usługi w dziedzinie kultury fizycznej dla potrzeb studentów różnych wydziałów Uniwersytetu. Jego pierwszymi kierownikami było Stanisław Rajzner i Aleksander Strycharzewski. Doskonale prowadzone i predestynujące do grona najlepiej zapowiadających się w Polsce Centrum nie zostało wbrew powszechnym oczekiwaniom przekształcone w Instytutu Wychowania Fizycznego.

asd

Księga w wersji .pdf można obejrzeć w tym miejscu: księga 

Księgi Lubelskiemu Centrum Dokumentacji Historii Sportu udostępniał Dr Tomasz Bielecki, Dyrektor Centrum Kultury Fizycznej Uniwersytetu Marii – Curie – Skłodowskiej w Lublinie.
Skany wykonała i przygotowała do prezentacji Katarzyna Brzyska.

Author: Paweł Markiewicz

Historyk, archiwista, dziennikarz. Doktorant w Zakładzie Historii Społecznej XX wieku na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Zapalony działacz Lubelskiego Centrum Dokumentacji Historii Sportu i Akademickiego Związku Sportowego. Doświadczenie zdobywał uczestnicząc aktywnie w życiu organizacjach studenckich i młodzieżowych. Zaangażowany w realizację pasji jaką jest organizacja spotkań koncertów, debat, szkoleń, warsztatów, konferencji. Współpracownik agencji reklamowych, eventowych, firm szkoleniowych. Zainteresowania historyczne: życie codzienne okresu PRL, historia sportu, historia muzyki rockowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *