Kronika KKS „Sygnał” Lublin

Kronika Kolejowego Klubu Sportowego „Sygnał” Lublin została sporządzona przez Jerzego Ostrowskiego w roku 1972. Obejmuje ona okres od założenia klubu w roku 1945 do roku 1971. 

Kronika nigdy nie została wydana drukiem.  Zachowała się tylko w postaci maszynopisu. W Kronice brakuje kilku pierwszych stron, na których opisano początki klubu oraz rozdziału, traktującego o historii klubu w roku 1963. Strona internetowa Lubelskiego Centrum Dokumentacji Historii Sportu jest jednym miejscem, w którym dostępna jest pełna wersja  Kroniki KKS „Sygnał” Lublin. Zapraszamy do zapoznania się z tym ciekawym materiałem źródłowym. Dostępna jest także wersja Kroniki w formacie pdf – do pobrania tutaj.

Author: Paweł Markiewicz

Historyk, archiwista, dziennikarz. Doktorant w Zakładzie Historii Społecznej XX wieku na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Zapalony działacz Lubelskiego Centrum Dokumentacji Historii Sportu i Akademickiego Związku Sportowego. Doświadczenie zdobywał uczestnicząc aktywnie w życiu organizacjach studenckich i młodzieżowych. Zaangażowany w realizację pasji jaką jest organizacja spotkań koncertów, debat, szkoleń, warsztatów, konferencji. Współpracownik agencji reklamowych, eventowych, firm szkoleniowych. Zainteresowania historyczne: życie codzienne okresu PRL, historia sportu, historia muzyki rockowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *