Korkotrampki “Hek”

W posiadaniu Lubelskiego Centrum Dokumentacji Historii Sportu znalazły się ostatnio legendarne gumowe korkotrampki “Hek”. 

Któż z nas w dzieciństwie nie grał lub nie pragnął grać w “nogę” w takich właśnie butach..

Korkotrampkibuty piłkarskie “Hek” były idealnym rozwiązaniem dla początkujących adeptów sztuki futbolu. Mocne, tekstylne wykonanie z połączeniu z lekką gumową, laną podeszwą umożliwiały swobodne poruszanie się na boisku jednocześnie zapewniając względne bezpieczeństwo w przypadku faulu na innych zawodnikach. Tyle teorii, a jak to wyglądało w praktyce? Sami wiecie najlepiej..

Kilkanaście lat temu wielu przyszłych piłkarzy nie mogło mówić o sobie jak o nadziejach futbolu, jeżeli nie posiadali popularnych “lanek”. .Gumowe buty zarówno “Hek’i” jak i najbardziej popularne wówczas “Stomile” stanowiły oczywisty warunek uczestnictwa w piłkarskich bojach. Dziś wielu niedoszłych piłkarzy, których marzenia o futbolowej karierze zakończyły się na grze w lokalnym klubie zdaje sobie pytanie, czy tego rodzaju obuwie sportowe pomagało w strzelaniu pięknych bramek, czy raczej w nim przeszkadzało..

Nie znaleziono
Redakcja LCDHS
Redakcja LCDHS

Latest posts by Redakcja LCDHS (see all)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *