Jan Przewoźnik

Jan Przewoźnik – (ur. 16 września 1957 w Katowicach) szachista, Mistrz Międzynarodowy od roku 1985.

Jan Przewoźnik ukończył studia psychologiczne w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w roku 1984.

W roku 1979 roku w Tarnowie zdobył tytuł Mistrza Polski w turnieju rozegranym systemem szwajcarskim. Rok później reprezentował kraj na Olimpiadzie Szachowej w Valletcie. W latach 1976–1992 siedmiokrotnie awansował do finałów indywidualnych Mistrzostw Polski. Dziesięć razy zdobył tytuł drużynowego Mistrza Kraju, w tym 6 razy w drużynie “Stilonu” Gorzów Wielkopolski. Spośród jego sukcesów w turniejach międzynarodowych wymienić należy rezultaty z Nałęczowa (1986, dz. II m. za Aleksiejem Wyżmanawinem, wspólnie z m. in. Jozsefem Horvathem; 1987, dz. II m. za Aleksandrem Goldinem, wspólnie z m. in. Tiborem Tolnaiem; 1988, III m. za Aleksandrem Wojtkiewiczem i Bogomiłem Andonowem) oraz dz. I m. w Espoo (1991, turniej otwarty, wspólnie z m.in. Józefem Pietkiewiczem).

Najwyższy ranking w karierze osiągnął 1 października 2001 r. wynikiem 2433 punktów. Zajmował wówczas 25 miejsce wśród polskich szachistów.

Mimo osiągnięcia wysokiego poziomu sportowego i uzyskania tytułu Mistrza Międzynarodowego, nigdy nie traktował szachów jak profesji. Zajmuje się zastosowaniem osiągnięć psychologii w biznesie i sporcie. Jest konsultantem w zakresie marketingu i kształcenia dorosłych, szachowym trenerem pierwszej klasy i wykładowcą Młodzieżowej Akademii Szachowej. Wydał kilkanaście książekPrzew2PRZEW1.

Nie znaleziono
Redakcja LCDHS
Redakcja LCDHS

Latest posts by Redakcja LCDHS (see all)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *