Jan Przewoźnik

Jan Przewoźnik – (ur. 16 września 1957 w Katowicach) szachista, Mistrz Międzynarodowy od roku 1985.

Jan Przewoźnik ukończył studia psychologiczne w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w roku 1984.

W roku 1979 roku w Tarnowie zdobył tytuł Mistrza Polski w turnieju rozegranym systemem szwajcarskim. Rok później reprezentował kraj na Olimpiadzie Szachowej w Valletcie. W latach 1976–1992 siedmiokrotnie awansował do finałów indywidualnych Mistrzostw Polski. Dziesięć razy zdobył tytuł drużynowego Mistrza Kraju, w tym 6 razy w drużynie „Stilonu” Gorzów Wielkopolski. Spośród jego sukcesów w turniejach międzynarodowych wymienić należy rezultaty z Nałęczowa (1986, dz. II m. za Aleksiejem Wyżmanawinem, wspólnie z m. in. Jozsefem Horvathem; 1987, dz. II m. za Aleksandrem Goldinem, wspólnie z m. in. Tiborem Tolnaiem; 1988, III m. za Aleksandrem Wojtkiewiczem i Bogomiłem Andonowem) oraz dz. I m. w Espoo (1991, turniej otwarty, wspólnie z m.in. Józefem Pietkiewiczem).

Najwyższy ranking w karierze osiągnął 1 października 2001 r. wynikiem 2433 punktów. Zajmował wówczas 25 miejsce wśród polskich szachistów.

Mimo osiągnięcia wysokiego poziomu sportowego i uzyskania tytułu Mistrza Międzynarodowego, nigdy nie traktował szachów jak profesji. Zajmuje się zastosowaniem osiągnięć psychologii w biznesie i sporcie. Jest konsultantem w zakresie marketingu i kształcenia dorosłych, szachowym trenerem pierwszej klasy i wykładowcą Młodzieżowej Akademii Szachowej. Wydał kilkanaście książekPrzew2PRZEW1.

Author: Paweł Markiewicz

Historyk, archiwista, dziennikarz. Doktorant w Zakładzie Historii Społecznej XX wieku na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Zapalony działacz Lubelskiego Centrum Dokumentacji Historii Sportu i Akademickiego Związku Sportowego. Doświadczenie zdobywał uczestnicząc aktywnie w życiu organizacjach studenckich i młodzieżowych. Zaangażowany w realizację pasji jaką jest organizacja spotkań koncertów, debat, szkoleń, warsztatów, konferencji. Współpracownik agencji reklamowych, eventowych, firm szkoleniowych. Zainteresowania historyczne: życie codzienne okresu PRL, historia sportu, historia muzyki rockowej.

12 thoughts on “Jan Przewoźnik”

  1. Pingback: Google
  2. Pingback: PPPD 786
  3. Pingback: daftar joker123
  4. Pingback: couple try pegging
  5. Pingback: CAWD 016
  6. Pingback: سكس
  7. Pingback: adam and eve dildo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *