Henryk Szutko

SZUTKOHenryk Szutko – lekkoatleta, biegacz, średniodystansowiec, zawodnik Startu Lublin. 
W meczu reprezentacji młodzieżowych Polska-RFN w Olsztynie, wywalczył drugie miejsce na 3000 m z czasem 8.29,0 (rekord okręgu).
Był drugi w zawodach II ligi w Łodzi na 3000 m, pierwszy w zawodach o mistrzostwo II ligi w Lublinie na 3000 m i pierszy w ostatnich zawodach II ligi w Warszawie na 5000 m (14.55,2) ustanawiając rekord okręgu. Zajął drugie miejsce w Mistrzostwach Zrzeszenia Start na 5000 m i pierwsze miejsce w biegu na 3000 m w międzynarodowych zawodach z okazji 10-lecia Zrzeszenia Start. Był mistrzem wojewódzkiej spartakiady na 1500 m.

Author: Paweł Markiewicz

Historyk, archiwista, dziennikarz. Doktorant w Zakładzie Historii Społecznej XX wieku na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Zapalony działacz Lubelskiego Centrum Dokumentacji Historii Sportu i Akademickiego Związku Sportowego. Doświadczenie zdobywał uczestnicząc aktywnie w życiu organizacjach studenckich i młodzieżowych. Zaangażowany w realizację pasji jaką jest organizacja spotkań koncertów, debat, szkoleń, warsztatów, konferencji. Współpracownik agencji reklamowych, eventowych, firm szkoleniowych. Zainteresowania historyczne: życie codzienne okresu PRL, historia sportu, historia muzyki rockowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *