„Sportowa pamięć Lublina” – wystawa LCDHS

Lubelskie Centrum Dokumentacji Historii Sportu przygotowuje wystawę „Sportowa pamięć Lublina”. Jej bohaterami będą ludzie i wydarzenia sportowe żyjące we wspomnieniach mieszkańców naszego miasta przypominane przez plakaty, afisze i fotografie. Klimat minionych dekad w lubelskim sporcie chcemy odtworzyć przy aktywnym udziale  osób oglądających wystawę.

Wystawa będzie prezentowana w przestrzeni nowego stadionu w Lublinie, którego budowa dobiega już końca.

Zwracamy się do wszystkich, którzy odwiedzają nasza stronę z gorącym apelem o podzielenie się z nami swoimi zbiorami plakatów, afiszy i zdjęć sportowych. Zostaną one wypożyczone, zaprezentowane na wystawie, a następnie zwrócone właścicielom. Wszelkie potrzebne dane znajdują się w zakładce „Kontakt”.

IMG_7222
Fasada nowego stadionu w Lublinie. U dołu widoczne wejście do sektora stadionu. Fot. Ewa Zielińska
IMG_7191
Trybuny po zachodniej stronie stadionu. Fot. Ewa Zielińska

Author: Paweł Markiewicz

Historyk, archiwista, dziennikarz. Doktorant w Zakładzie Historii Społecznej XX wieku na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Zapalony działacz Lubelskiego Centrum Dokumentacji Historii Sportu i Akademickiego Związku Sportowego. Doświadczenie zdobywał uczestnicząc aktywnie w życiu organizacjach studenckich i młodzieżowych. Zaangażowany w realizację pasji jaką jest organizacja spotkań koncertów, debat, szkoleń, warsztatów, konferencji. Współpracownik agencji reklamowych, eventowych, firm szkoleniowych. Zainteresowania historyczne: życie codzienne okresu PRL, historia sportu, historia muzyki rockowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *