Adam Kowalczyk

KOWALCZYK1Adam Kowalczyk – pięściarz, zawodnik Motoru Lublin i Lublinianki.  

Uczestnik finałów indywidualnych mistrzostw Polski w wadze koguciej, po zwycięstwie w drugiej rundzie przez t.k.o z Martyniukiem (Olsztyn), przegrał w ćwierćfinale na punkty z późniejszym złotym medalistą Brunonem Bendigiem (Gdańsk).

Mistrz okręgu w wadze koguciej.
W zawodach startowali reprezentanci pięciu klubów:
Avii Świdnik, Lublinianki, Motoru Lublin, Sygnału Lublin i Hrubieszowa.
Otrzymał puchar dla najlepszego zawodnika turnieju. W finale wygrał z Włodzimierzem Bukowskim (Lublinianka).
Występując w rozgrywkach ligi międzywojewódzkiej w barwach Motoru, zremisował z Włodzimierzem Bukowskim w meczu z Lublinianką (5:15)
Po przejściu do Lublinianki w rozgrywkach o mistrzostwo II ligi wygrał dwukrotnie na punkty z Kazimierczakiem (Pogoń Szczecin), przegrał przez t.k.o w trzeciej rundzie z Wojdylakiem (Zawisza Bydgoszcz), pokonał na punkty Kuhlinga (Polonia Gdańsk).
W meczu towarzyskim w barwach Związku Zawodowego Metalowców Lublin pokonał Gołębiowskiego (Stal Stalowa Wola).

Kwiek A. (Andrzej), Niedźwiecki M. (Maciej), Sportowe asy Lubelszczyzny, Lublin 2000, s.8

zdjęcia pochodzą ze zbiorów LCDHS i Klubu PACO

Author: Paweł Markiewicz

Historyk, archiwista, dziennikarz. Doktorant w Zakładzie Historii Społecznej XX wieku na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Zapalony działacz Lubelskiego Centrum Dokumentacji Historii Sportu i Akademickiego Związku Sportowego. Doświadczenie zdobywał uczestnicząc aktywnie w życiu organizacjach studenckich i młodzieżowych. Zaangażowany w realizację pasji jaką jest organizacja spotkań koncertów, debat, szkoleń, warsztatów, konferencji. Współpracownik agencji reklamowych, eventowych, firm szkoleniowych. Zainteresowania historyczne: życie codzienne okresu PRL, historia sportu, historia muzyki rockowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *