Pamiątki Motoru Lublin – puchary

Puchary, medale, proporczyki, zdjęcia, wycinki prasowe to pamiątki, które dziś są świadectwem historii, która niegdyś działa się na oczach tysięcy kibiców.

RKS Motor Lublin (LKP Lublin, RKS S.S.A) to klub znany większości kibicom futbolu w naszym kraju. O pięknych chwilach, które przeżywali zawodnicy, działacze i fani sportu dziś zaświadczyć mogą pamiątki, które pieczołowicie (choć nie zawsze) przechowywane są w siedzibach klubów czy domach prywatnych. Naszym zadaniem jako Lubelskiego Centrum Historii Sportu jest dbanie o przywracanie pamięci o pięknych sportowych chwilach. Dziś przyszedł czas na Motor Lublin.
W poniżej galerii przedstawiamy fotografię pucharów przekazanym nam przez Państwa Beatę i Artura Czubackich z LKP Motor Lublin.

Author: Paweł Markiewicz

Historyk, archiwista, dziennikarz. Doktorant w Zakładzie Historii Społecznej XX wieku na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Zapalony działacz Lubelskiego Centrum Dokumentacji Historii Sportu i Akademickiego Związku Sportowego. Doświadczenie zdobywał uczestnicząc aktywnie w życiu organizacjach studenckich i młodzieżowych. Zaangażowany w realizację pasji jaką jest organizacja spotkań koncertów, debat, szkoleń, warsztatów, konferencji. Współpracownik agencji reklamowych, eventowych, firm szkoleniowych. Zainteresowania historyczne: życie codzienne okresu PRL, historia sportu, historia muzyki rockowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *