Łyżwy “Polsport” w zbiorach LCDHS

W posiadaniu Lubelskiego Centrum Dokumentacji Historii Sportu znalazły się ostatnio niegdyś bardzo popularne łyżwy marki “Polsport”. 

Systematycznie powiększające się zbiory Lubelskiego Centrum Dokumentacji Historii Sportu są najlepszym dowodem na to, że sport był (i jest) w centrum zainteresowań niezwykle szerokiego grona osób. Tym razem listę sportowych artefaktów wzbogaciły bardzo popularne w okresie istnienia Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej łyżwy figurowe produkcji wrocławskiej fabryki przyrządów sportowych “Polsport”.

Skórzane, białe buty “podkute” łyżwą doskonale podtrzymujące kostki podczas wykonywania piruetów były powodem niejednego, spektakularnego upadku na lodowisku. Dziś zasłużenie zajmują honorowe miejsce się w annałach historii sportu.

Zainteresowanych innymi, niemniej ciekawymi “sportowymi artefaktami” zapraszamy do kontaktu z Lubelskim Centrum Dokumentacji Historii Sportu.

O fabryce “Polsport”: 
Wrocławska fabryka “Polsport” funkcjonowała do 1997 roku. Obecnie na jej terenie powstał apartamentowiec Odra House. W Polsce wrocławski Polsport znany był produkcji łyżew “Meteor 100″ i Meteor 110” oraz sztang “Herkules” i “Cyklon”. Towary wrocławskiego Polsportu eksportowane były do krajów całego świata i stanowiły wyposażenie zawodów międzynarodowej rangi. W latach późniejszych asortyment fabryki powiększył się o bloki startowe, sztangielki czy zestawy kulturystyczne. Zakład zlikwidowano w 1997 roku. W miejscu jego powstały małe zakłady rzemieślnicze i hurtownie.

Nie znaleziono
Redakcja LCDHS
Redakcja LCDHS

Latest posts by Redakcja LCDHS (see all)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *